Krem

Foot Cream nappa Energy Comfort Cooling Menthol 100 ml
308,13 Lekë 
362,50 Lekë -15%
Këmbët e bukura dhe të kujdesura mirë jo vetëm që ju japin rehati por gjithashtu ju japin besimin për tu ndjerë të qetë, pavarësisht
të situatës.

Ideja kryesore e linjës nappa është një kujdes gjithëpërfshirës për lëkurën në këmbët tuaja. Gama e gjerë e produkteve ofron një zgjedhje të gjerë të kozmetikës për kujdesin e përditshëm, të ndarë në 4 seri specialistike, të dizajnuara për të përmbushur nevoja të ndryshme. Pavarësisht mënyrës tuaj të jetesës, moshës ose llojit të lëkurës, misioni ynë është gjithmonë i njëjtë: kujdesi për këmbët në çdo hap.

krem për këmbët nappa - Sherebela freskuese është një produkt kozmetik i lehtë i bazuar në një kompleks vajrash: sherebele, bajame dhe fara rrushi. Kjo përzierje siguron hidratim dhe lubrifikim delikat. Për më tepër freskon, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ndihmon në zvogëlimin e problemit të djersitjes në këmbë. Kremi për këmbë përmban vaj sherebele që ka efekte deodoruese dhe freskuese. Falë këtyre efekteve, produkti ndihmon në mirëmbajtjen e higjienës në këmbë dhe zvogëlon ndjenjën e shqetësimit të shkaktuar nga djersitja e tepërt. Kremi për këmbë ka një aromë delikate bimore dhe një formulë të lehtë që nuk lë një shtresë të yndyrshme.

 

Përbërësit aktivë:

vaj sherebele - freskon lëkurën, qetëson irritimet dhe ka veti qetësuese;
glicerinë - lidh ujin në epidermë, hidraton dhe mbron nga humbja e tepërt e ujit. Ajo gjithashtu qetëson, përmirëson elasticitetin, lehtëson thithjen e substancave të tjera thellë në lëkurë;
vaj bajame - shfaq veti shumë të mira hidratuese dhe antioksiduese. Rekomandohet për lëkurë të thatë dhe të irrituar;
vaj kokërr rrushi - i pasur me acide yndyrore të pangopura (omega-3, -6, -9) dhe vitaminë E që lagështojnë dhe mbrojnë nga faktorët e jashtëm të dëmshëm;
vitamina E - ka veprim anti-plakje dhe antioksiduese, si dhe acarimet e sooths.